Belépési neved:Vendég | Csoport "Vendégek"| RSSFőoldal| Matthew Murdock - Avengers | Profilom | KilépésÜdvözöllekVendég | Regisztráció | Belépés
[ Új üzenetek · Tagok · Fórumszabályzat · Keresés · RSS ]
  • Oldal 1 / 1
  • 1
Avengers » Karakter alkotás » Karakterek » Matthew Murdock
Matthew Murdock
MattMurdockDátum: Vasárnap, 2015-05-31, 0:04 AM | Üzenet # 1
Fenegyerek
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 5
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Alapok:
Név: Matthew Murdock
Becenév: Matthi, Matt, ninja, A Hells Kitchen örödge, Fenegyerek
Kor: 32 éves
Munkahely: Nelson & Murdock, Shield, Oltalmazók

Kapcsolatok:

Barátok: Foggy Nelson, Karen Page, Claire Temple, később Natasha Romanoff, a Shield és a Bosszúállók tagjai
Család: Anyja Maria Murdock, Apja Jack Murdock
Kapcsolati állapota: Egyedülálló
Akikért megtenne mindent: A barátai.
Hobbi: Az igazság felkutatása, sétálás, olvasás.

A kinézet:

Magasság: 178 cm
Hajszín: Barna
Szemszín: Barna
Tesi gyengeségek: Vak
Egyébb: -

Belső tulajdonságok:
Jellem: kedves, csendes, nyugodt, barátságos, hirtelen haragú, önfejű.
Amit szeret: Hallgatni Foggy viccnek szánt beszédeit, embereken segíteni, az igazságot, sétálni.
Amit nem szeret: Egyedül lenni, ha sajnálják, segítséget kérni valakitől.
Félelmei: Egyedül maradni, magatehetetlenné válni.

Képességek: Remek harcművész, rendkívül jó reflexek.
Különleges képességek: Radar érzék, felerősödött érzékszervek a látáson kívül.

Előtörténet:

Matt Murdock, Hells Kitchenben született egy elég szegény környéken.
Anyja kiskorában otthagyta őt, így apja nevelte. Jack azt akarta hogy fia ne boxoló legyen mint ő hanem használja az eszét és tanuljon, legyen vagy orvos vagy ügyvéd. Matt tette is amit apja kért tőle, szorgalmasan tanult és apja meccseire szurkolt, azonban Jack azért kapta a pénzt ha folyton veszít.
Matt egyik nap iskolából jövet egy idős vak bácsit látott aki felé közeledett egy veszélyes anyagot szállító kocsi. A férfit elgázolta volna a kamion ha ő nem löki félre, így azonban ő súlyos balesetet szenvedett és a radioaktív anyag a szemébe fröccsent, így elvesztette a látását.
Matt felépülve a sérüléseiből vakon is tanult tovább. Mikor kilenc éves volt apja azonban meghalt, mert nem teljesítette az ígéretét és megnyert egy mecset.
Matt árva maradt, az akkoriban előtörő képességei miatt pedig nem tudott aludni sem, mert minden zaj hang hangos és halk csak zavar volt számára.
Egy Stick nevezetű férfi látogatta meg őt és "vette kezelésbe", kezdte el őt kiképezni harcra. De mikor Matt éppen ragaszkodott volna hozzá, Stick otthagyta őt.
Később Matt felvételt nyert az egyetemre és ügyvéd lett, Foggy Nelson barátjával ügyvédi irodát nyitottak,  azzal a szándékkal hogy segítenek azoknak akik igazán rászorulnak, és csak az igazságért fognak majd így harcolni.
Egy idő után azonban Matt belátta hogy vannak ügyek amiket nem lehet ügyvédként elintézni, és mint önkéntes igazságosztó, maszkot húzva kezdett el tevékenykedni a városban, segíteni azoknak akik rászorulnak, valamint egy ügy kapcsán egy egészen bonyolult összeesküvés közepébe keveredve, mindenképp le akarta leplezni Wilson Fisket.
A városban először a Hells Kitchen ördögének kezdték el nevezni, de lassanként rájöttek hogy ő segíteni akar, így Daredevilnek hívták.

Példa hsz:

Semmi sem dühített fel jobban mint az igazságtalanság, vagy mikor ártatlanokat bántanak. Semmi. Amikor erre ébredek fel legszívesebben szétvernék valamit. 
Reggel volt, fáradt is voltam, lassan is készülődtem össze: legszívesebben be sem mentem volna. A nyakkendőmet igazítottam, mikor a telefonom hangosan megszólalt:
" FOGGY FOGGY FOGGY.. " - A legpazarabb csengőhangként amit valaha hallottam... legalább egyértelmű volt.. tudtam hogy azért keres mert ilyíentájt már rég benn szoktam lenni.
" Jó reggelt... mingyárt indulok.. csak tehnikai malőrök akadtak.. " - ásítottam.
Foggy persze ismert már annyira hogy tudja mik a technikai malőrök, meg hogy úgy sem ússzák meg hogy bemenjek. Ez az egész néha hogy felhívott csak olyan volt mintvalami jól megszokott ellenőrzés jobb napokon; rosszabb napokon meg egy pofán vágás. De azért jól esett hogy valaki gondol rám. Miután letettem a telefont, még mindig az eltűnt, ártatlan, elrabolt gyerekek jutottak eszembe, és hogy muszáj lesz megkeresnem őket és megvédenem.
Mindenképp... Az is végigfutott az agyamon hogy talán jobban járna mindenki ha kivenném ezt a napot és aludnék egy jót.. de nem. Foggynak is szüksége volt rám.
Így kénytelen voltam mégis csak bemenni..
Egész nap dühös voltam magamra, hiába próbáltam leplezni. Bűntudatom volt azok miatt a gyerekek miatt akiket múlt éjjel nem tudtam kiszabadítani.
Az olvasásba bújtam, az íróasztal mögött vagy hallgattam társam legújabb, aznapi vicceit a papírokról. Vártam már hogy vége legyen a napnak ; csak hogy valóban elkezdődhessen. 
És végre eljött az a pillanat... épp kifele vettem az irányt az irodából, végig gondolva hogy mit fogok tenni. 
Biztos voltam benne: az ember rablók megkapják majd a bűntetésüket: és még azon az éjjel.

Színész neve: Charlie Cox


Az üzenetet módosította: MattMurdock - Vasárnap, 2015-05-31, 11:42 AM
 
Avengers » Karakter alkotás » Karakterek » Matthew Murdock
  • Oldal 1 / 1
  • 1
Keresés: